Наверх

Дитяча аптечка

23 марта 2012 - Ольга Ношин

У кожного вдома є аптечка невідкладної допомоги. Але ліки, які там зберігаються, в основному, призначені для дорослих. З перших днів появи малюка у вашому домі потурбуйтесь про укомплектування дитячої аптечки. У ній повинні знаходитись лише дитячі препарати у відповідних формах: гелі, сиропи, суспензії, свічки, спреї та ін.

Звісно, така аптечка обійдеться у кілька разів дорожче за звичайну, але здоров’я та благополуччя вашого малюка того варте.

Вміст дитячої аптечки буде змінюватись в міру зростання вашого малюка, проте деякі засоби стануть вам у пригоді незалежно від його віку.

Перев’язочний матеріал

Стерильна вата х/б. Заготовте саморобні ватяні джгутики для туалету носа і вух. Складіть їх у спеціально відведену для них коробочку. Куплені не підходять бо вони дуже великі. Гігієнічні палички з ватяною головкою стануть в нагоді для обробки пупка і шкіри. Стерильні медичні марлеві серветки і бинт. Можливо, буде потрібно 2 — 3 упаковки. Бактерицидний пластир та рулонний пластир для фіксування марлевих пов’язок та компресів.

Допоміжні інструменти

Термометр для виміру температури тіла. Підберіть безпечний термометр, наприклад цифровий, або смужковий, що накладається на чоло. Вимірювати температуру тіла у дитини кожен день не треба. До 3-4 місяців в нормі її коливання від 36,6 С до 37,3 С. Спринцівки №1,2.пінцет, клейонка або пергаментний папір для компресів. Піпетка з тупим наконечником. Може знадобитися 2 штуки; зберігайте в пластмасовому футлярі. Маленька грілка у полотняному чохлі.

Ножиці з тупими кінцями для підстригання нігтів у дитини.

Газовідвідна трубочка може знадобитися для дуже маленької дитини. Новонароджених нерідко мучать гази. Це пов'язано з тим, що кишечник ще не навчився добре справлятися зі своєю роботою.

Склад аптечки

1. Зеленка, йод у вигляді олівчиків. Йод (для дезінфікування країв ран, подряпин і саден). Розчин брильянтового зеленого 1-2% при гнійничкових ушкодженнях шкіри.

2. Камфорний спирт використовують зовнішньо. При місцевому застосуванні камфорний спирт має подразнюючу дію. Застосовують у вигляді розтирань, для профілактики і лікування поверхневих гнійничкових уражень шкіри. Дітям до 3-х років не використовувати. Камфора збуджує центральну нервову систему, стимулює кровообіг і дихання.

3. Олійка для дітей. Це може бути готова олія. Однак у перші місяці для догляду за новонародженим краще використовувати стерильну рослинну олію. Підійдуть соняшникова, соєва, кукурудзяна, оливкова, льняна олії. Ранозагоювальною і заспокійливою дією володіють олії шипшини, обліпихи, кедрову, мигдалю. Рослинні олії володіють високою біологічною активністю, містять природні антиоксиданти, жиророзчинні вітаміни, жирні кислоти. Завдяки чому сприяють епітелізації ранок, загоєнню мікротріщин, мають протизапальну дію, нормалізують обмінні процеси в клітинах, зволожують, живлять і захищають молоду ніжну шкіру. А ось деякі готові косметичні препарати, можуть викликати подразнення і почервоніння шкіри. Олію бажано наносити лише на ті ділянки шкіри, які лущаться, або потребують особливої уваги. Основна частина шкіри, яка б ідеальна косметика не була, повинна залишатися чистою. Шкіра обов'язково повинна дихати.

4. Дитяча присипка. Якщо Ви дозволяєте своєму малюкові достатньо багато часу проводити голеньким, то можна обійтися без присипки і кремів. Присипка застосовується, коли в шкірних складочках з'являється подразнення і почервоніння. Спочатку присипку слід насипати на свою руку, а потім нанести на подразнене місце на шкірі малюка. Зазвичай це пахові складочки, складочки під пахвами. Присипку слід змивати досить часто, інакше, змішуючись з потом, вона може створювати середовище, сприятливе для розвитку бактерій. 

5. Судокрем від опрілостей і інших пошкоджень шкіри.

6. Хлорофіліпт (спиртовий 1%, олійний 2%) містить суміш хлорофілів, що знаходяться в листі евкаліпта. Має антибактеріальну (бактеріостатичну та бактерицидну) активність відносно антибіотикостійких стафілококів. Для догляду за немовлям спиртовий 1% розчин хлорофіліпту використовують для обробки пупкового кільця, а також при стафілококовій інфекції (зовнішньо і всередину; перед застосуванням обов'язково проконсультуватися з лікарем), при гнійничкових ураженнях шкіри.

7. Антигістамінні

Тавегіл, супрастін у дитячій формі. Антигістамінні препарати часто необхідні для зняття набряків, свербежу та подразнень, у тому числі і від укусів комах.

8. Жарознижуючі

Парацетамол, ібупрофен у сиропі та свічках – при сонячному та тепловому ударах по 5 мл суспензії внутрішньо, при гарячці згідно вікового дозування. 

9. При ранах

  • Спрей «Пантенол» або мазь «Бепантен», «D-пантенол», «Рятівник» мазь. Сприяє швидкому загоюванню опіків, подряпин, відкритих ран. Застосовують при невеликих опіках 1-2 ступеня, сонячних опіках. Спрей розпилюють на уражену поверхню один або кілька разів на добу.
  • Камістад — при прорізуванні молочних зубів.

10. При застуді

  • Евкаліптовий бальзам доктора Тайса — від застуди. Засіб для розтирань при простудних захворюваннях.
  • Сироп подорожника, відхаркувальний засіб. Приймати по 1 чайній ложці кожні 2-3 години.

11. При порушенні шлунково-кишкового тракту

  • Біопрепарати, наприклад біфідумбактерин. Це «швидка допомога» при порушенні стільця в немовлят, є важливим компонентом при лікуванні дисбактеріозу кишківника, сприяє відновленню в ньому корисної мікрофлори.
  • Смекта. Використовують при метеоризмі, здутті живота. Готують наступним чином: 1/3 порошку плюс 30 г кип'яченої води.
  • Вугілля активоване. 1 таблетка на 1 гк ваги — при отруєнні

12. Профілактика вірусних і простудних захворювань

  • Оксолінова мазь – для профілактики вірусних інфекцій, приміром, при відвідуванні поліклініки в період епідемії грипу.
  • Сульфацил натрію 20% — краплі в очко, вухо і носик. Борна к-та при болях у вушку. Риназолін для зняття набряку слизової носової порожнини.
  • Ромазутон — рідина, що містить екстракт ромашки і ефірна олія ромашки. Препарат є природним антисептиком, має протизапальну і дезинфікуючу дію. Ромазулон використовують для зовнішнього догляду за шкірою, для дезинфекції води. Для зовнішнього застосування розчиняють 1,5 столові ложки препарату в літрі води.

Завжди у пригоді стане і домашня зелена аптечка.

13. Лікарські трави

для додавання у ванну при купанні: ромашка, череда, календула, евкаліпт, любисток, хвойний екстракт. У дитячій аптечці також незайвими будуть лікарські рослини для внутрішнього застосування: насіння фенхелю, насіння кропу, насіння кмину, квітки ромашки, коріння валеріани, трава м'яти, трава меліси, плоди шипшини, липовий цвіт, пагони малини.

Без паніки!

Коли хворіє малюк важко зберегти «холодний розум». Раптом забуваєш елементарні речі, і в паніці бігаєш по хаті. У критичній ситуації дуже допоможе список важливих телефонів і адрес: (повісьте поруч з аптечкою)

  1. Найближча чергова аптека.
  2. Дитяча поліклініка (довідкова, виклик лікаря).
  3. Педіатр (робочий, домашній, мобільний).
  4. Відділення невідкладної допомоги.
  5. Найближчі: опіковий центр, дитяче токсикологічне і офтальмологічне відділення, дитяча інфекційна лікарня.
  6. Дитячий травмпункт.
  7. Невідкладна дитяча стоматологічна допомога.
  8. Приймальне відділення і довідкові найближчих дитячих лікарень
  9. Довідкова про наявність ліків в аптеках міста.
  10. Міська служба порятунку (якщо є) або телефон бригади МНС.
  11. Таксі.

На замітку

  • Завжди купуйте ліки і засоби догляду в аптеках, а не аптечних кіосках, щоб уникнути підробок.
  • Завжди зберігайте ліки в оригінальних упаковках. Якщо це все-таки неможливо, складіть список-інструкцію по застосуванню препаратів і розмістіть у аптечці.
  • Не купуйте ліки «про запас». Звертайте увагу на дату виготовлення, на термін зберігання і на умови зберігання ліків; а також на термін зберігання ліків після відкриття упаковки.
  • Мазі, олії, свічки, гелі, дитяча косметика, і всі біопрепарати зберігаються в холодильнику.
  • Таблетки, порошки зберігають у сухому, темному місці, не доступному для дітей.
  • Для того, щоб не переплутати флакони з розчинами для зовнішнього і для внутрішнього застосування, приклейте на них ярлики різного кольору і підпишіть.
  • Купуючи ліки без рецепта, обов'язково звертайте увагу на вкладиш-опис із застосування даного препарату, проконсультуйтеся з педіатром про дозування і тривалість курсу.
  • Не залишайте ліки на сонці.
  • Проводьте раз на 3-4 місяці ревізію аптечки, негайно викидайте препарати із закінченим терміном придатності або ліки які поміняли колір, консистенцію.

Нехай ваші малюки будуть здорові

Понравилась статья? Поделитесь:

Похожие статьи:

Домашня аптечка

Яка олія корисніша?

Олія: не все золото, що блищить

Як розібратись у аналізі сечі

Опіки - гарячі пригоди!

Рейтинг: +1 Голосов: 1 10369 просмотров
Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!

© All Rights Reserved. Дети скоро!
При цитировании материалов сайта прямая ссылка обязательна. Полное использование материалов запрещено.
Телеканал Надія Твоя Библия: Библия, ответы на вопросы, христианская библиотека.