7 правил безпечного харчування для дітей
18 июля 2013 - Елена Тимофеева
Будь-яка матуся прагне нагодувати свого малюка смачною і корисною їжею. Однак не варто забувати про те, що дитяча їжа повинна бути не тільки апетитною, здоровою і приготованою правильно з точки зору збереження корисних речовин, але і безпечною для дитини.
Зупинимося докладніше на правила безпечного харчування для дітей, більшість з яких сформульовано Всесвітньою організацією охорони здоров'я.
1. Дотримуйтесь чистоти!
Всі продукти, з яких ви готуєте дитячу їжу, повинні бути ретельно вимиті, — не тільки руками, але і гарячою водою із застосуванням спеціальної щітки. Тверді овочі, такі як картопля, морква, буряк, необхідно обливати окропом. Чистими повинні бути не тільки продукти, але і кухонне начиння і посуд. Тут особливу увагу слід звернути на чистячі засоби, якими ви миєте посуд: вони не повинні бути токсичними, повинні легко змиватися з посуду.
2. Відділяйте сирі продукти від готових!
Для кожного типу продуктів (або хоча б для самих загальних груп, таких як риба, овочі-фрукти, м'ясо, хліб) потрібно мати окремі ножі та обробні дошки.
3. Проводьте термічну обробку ретельно!
Звертайте увагу на терміни приготування різних кулінарних інгредієнтів, адже бажано зберегти баланс між безпечною і корисною їжею, що зберігає більшу частину вітамінів і мінеральних речовин, необхідних малюкам для здорового росту і повноцінного розвитку.
4. Зберігайте продукти при безпечнї температурі!
Фахівці з дитячого харчування радять готувати дитячу їжу виключно на один раз, щоб не побоюватися, що залишки можуть зіпсуватися до наступного прийому їжі.
5. Використовуйте для приготування дитячої їжі тільки свіжі продукти і тільки чисту воду!
При покупці продуктів у магазині звертайте увагу на терміни виготовлення і терміни придатності, купуйте овочі, фрукти, м'ясо і рибу тільки в магазинах, відділах і торгових точках, які зарекомендували себе з позиції відповідального ставлення до якості свого товару.
6. Пам'ятайте про правила безпечного харчування для детей!
Давайте дитині їжу, відповідну йому за віком і відповідну за розвитком його жувального апарату! Таким чином, ви уникнете ризику, що дитина подавиться великими шматками їжі, або, навпаки, — у нього неправильно сформується прикус, і почнуться проблеми з мовленням.
Наступні кілька правил відносяться вже до культури харчування, якої слід навчати дитину з самого раннього віку.
7. Купуйте дитині власні столові приналежності!
Бажано також готувати дитячу їжу — до його переходу на «дорослий стіл» — в окремому посуді.
8. Дотримуйтеся режиму харчування!
Їжа, прийнята вчасно і відповідна природним біоритмам, засвоюється набагато краще. Фахівці рекомендують годувати дитину до півтора — двох років приблизно в один і той же час 5 разів на день; а потім перейти на 4-разове харчування (сніданок, обід, полуденок і вечеря).
9. Дотримуйтесь гігієни!
З самого раннього віку привчить дитину мити руки перед їжею, повільно і ретельно пережовувати їжу, надалі — використовувати столові прилади і серветки. Дитина повинна також пам'ятати, що не можна їсти немиті овочі та фрукти.
Слідуючи описаним вище правилам безпечного харчування для дітей, ви уникнете більшості дитячих проблем зі здоров'ям.
Понравилась статья? Поделитесь:
Похожие статьи:
Пожарная безопасность для детей
Теги: харчування, правила, діти, безпека
Рейтинг: 0
Голосов: 0
10555 просмотров
Комментарии (0)
Нет комментариев. Ваш будет первым!