Наверх

Як фотографувати дітей

6 августа 2013 - Елена Тимофеева

УКР | РУС

Діти ростуть так швидко… Щасливі і курйозні моменти змінюють один одного, і чим більше моментів ви зловите — тим більше проведете щасливих сімейних вечорів, розглядаючи вдалі фото і згадуючи, при яким обставин вони були зроблені.
 
Приводів для того, щоб зробити вдалий знімок, діти дають безліч, але от з реалізацією задуманого іноді виникають проблеми: маленькі непосиди міняють пози і вирази обличчя кожні півхвилини, іноді лякаються фотоапарата, іноді рвуться його вивчати або фотографувати самостійно, іноді вони просто не в настрої ...

фотографуйте дітей частішеЩо ж можна зробити, щоб фото вийшло вдалим, пам'ятним і при цьому "справжнім" — живим, не постановочним?

Наведемо декілька порад:

1. Під час фотографування говоріть з дитиною, називайте її звичним йому прізвиськом або ласкаво по імені — створюйте для нього комфортну атмосферу.
 
2. По можливості поставте неподалік від дитини (поза кадром) тата чи когось із родичів. Так дитина буде вести себе спокійніше, та з фото зникне нервозність.
 
3. Оточіть дитину звичними речами, звичними іграшками.
 
4. Займіть малюка справою — так фото вийдуть природніше, адже саме постійна "зайнятість" властива маленьким дітям. Зовсім не обов'язково, щоб малюк в процесі фотографування дивився прямо в об'єктив. У більшості випадків погляд "у себе", на іграшку, в бік, вдалину або вгору робить фото більш цікавим і природним.

Тепер пара "технічних" моментів:

1. Ще до фотографування визначиться з експозицією, приблизними кутом зйомки, ракурсом і освітленням — адже діти не завжди дають нам сфотографувати себе "з толком і розстановкою".
цікаві деталі

2. Професіонали радять уникати використання спалаху (якщо це можливо), так як він відволікає малюків, змушує мружитися або лякає.
 
3. Фотографуйте дитину на рівні очей, так його фігурка буде виглядати на знімку більш пропорційною.

І наостанок варіанти цікавих "сюжетів":

1. За грою — захоплена чимось приголомшливо цікавим дитина прекрасна: серйозна, зосереджена, зворушлива і — що важливо — природня.
 
2. На природі — фон буде яскравим і барвистим, а дитина гармонійна.
 
3. З батьками, бабусями і дідусями — головне тут: ніяких постановочних фото з "кам'яними" особами! Найкращі та найбільш зворушливі знімки виходять, коли малюк і його близька людина дотримуються якогось одного їм відомого "ритуалу". Так що вдале фото цього процесу дозволить ще й зберегти цей ритуал в пам'яті.
 
4. Водні забави — ніхто так самозабутньо не «возиться з водою", як діти.
 
5. Важливі деталі — дуже красиві знімки з акцентом на розмір/вік: крихітна ніжка в батькових руках, ніжні пальчики, що стискають дорослий палец.спящий малыш. как фотографировать детей 

6. Цікаво виглядає зростаюча дитина на незмінному фоні або при незмінних обставинах: наприклад. сидить у трусиках серед іграшок — трусики та іграшки щоразу одні і ті ж (або схожі), а дитина — кожного місяця різна! Ці фото зручно потім використовувати при створенні цікавих колажів або святкових стінгазет, приурочених до днів народження.
 
7. Сон — сплячі діти такі красиві і зворушливі! Притому їм притаманно засипати в найнесподіваніших місцях і позах. Так що сфотографувавши солодко сплячого малюка, ви гарантовано отримаєте чудове фото.
 
Ну і головне: не бійтеся експериментувати! Ви "ловите моменти" для себе, а значить не існує шаблонів і правил. Невдале фото завжди можна видалити, а вдалим — милуватися довгі роки!

Понравилась статья? Поделитесь:

Похожие статьи:

Як правильно читати дітям

Как фотографировать детей

7 правил безпечного харчування для дітей

Як допомогти дитині адаптуватися до школи

Рейтинг: 0 Голосов: 0 4326 просмотров
Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!

© All Rights Reserved. Дети скоро!
При цитировании материалов сайта прямая ссылка обязательна. Полное использование материалов запрещено.
Телеканал Надія Твоя Библия: Библия, ответы на вопросы, христианская библиотека.