Наверх

Партнерські пологи: варто чи ні?

17 июля 2013 - Лера Ахметова

УКР | РУС

Сьогодні однією з найпопулярніших тем серед вагітних є тема партнерських пологів. Спробуємо розглянути основні моменти та з’ясувати, чи дійсно варто народжувати у присутності близької людини.

аргументи "за" партнерські пологиПерш за все, розглянемо аргументи «ЗА» партнерські пологи:

1. Згідно зі статистикою, більшість жінок, які народжували зі своїми коханими чоловіками або кимось з близьких людей, народили самостійно, без стимуляції.

2. Партнерські пологи, зазвичай, проходять легше для жінки і в багатьох випадках без розривів.

3. Середньостатистична тривалість партнерських пологів зазвичай менша, ніж в жінок, які народжують без підтримки близької людини.

4. Кількість реанімації та кесаревих розтинів також значно знизилась з моменту введення практики партнерських пологів.

5. Жінка почуває себе вільніше та спокійніше поруч з чоловіком, що покращує її взаємодію з дитиною, допомагає краще відчувати своє тіло. Таким чином, вірогідність травмування дитини під час пологів також знижується.

6. Чоловіки, які свідомо пішли на такий крок, зазвичай згадують народження своєї дитини як найнеймовірнішу та найпрекраснішу подію в житті.

7. Багато пар розповідають про покращення своїх стосунків та зміцнення сім’ї після спільного досвіду.

Всі вище зазначені пункти працюють, якщо:

1. Чоловік усвідомлює важливість народження своєї дитини та свою роль як партнера у цьому процесі.

2. Ваш чоловік сам виявляє бажання бути присутнім під час пологів.

3. Ваші стосунки з чоловіком побудовані на довірі й Ви почуватимите себе вільно в його присутності й не думатимите про свій зовнішній вигляд.

4. Ваш партнер точно знає, які функції має виконувати, адже суть партнерських пологів саме у підтримці, а не в сторонньому спостереженні. Тому він заздалегідь вивчає матеріали, або ж відвідує спеціальні курси разом з Вами, щоб бути дійсно корисним.

5. Чоловік має врівноважений характер і зможе адекватно реагувати на все, що відбуватиметься з Вами. Навряд чи Ви зможете передбачити та продумати все детально, тому поруч має бути людина, яка б не розгубилась в екстремальній ситуації. Ще дуже важливо, щоб партнер розумів Ваш стан і спокійно реагував на викиди агресії, тому що багато жінок під час пологів спрямовують свої емоції на чоловіка як на громовідвід.

6. Ви впевнені, що чоловік не знепритомніє від вигляду крові, адже лікарі приділятимуть увагу Вам та дитині, й ще один пацієнт буде недоречним.

Попри всі переваги, партнерські пологи підійдуть не кожній парі.

Аргументи «ПРОТИ» переважають, якщо:успішні партнерські пологи

1. Чоловік не виявляє бажання бути присутнім. У цьому випадку не варто тиснути та вмовляти. Якщо Ваш коханий відчуває, що це не для нього, то варто прислухатись до його аргументів. Можливо, він боїться крові, або не впевнений, що зможе бути врівноваженим та виконувати функції партнера.

2. Чоловік не цікавиться процесом вагітності, проте вирішив бути поруч, щоб довести собі та іншим, що він «мужик». Зазвичай така присутність на пологах більше заважає, ніж допомагає.

3. Ви з чоловіком не можете бути відвертими один з одним, відчуваєте складності у стосунках, однак вирішили, що партнерські пологи змінять ситуацію. Цілком можливо. Однак швидше це будуть зміни не в кращий бік. Основними вимогами партнерських пологів є довіра та взаєморозуміння між партнерами. Якщо ж парі бракує цих якостей, то спільні пологи лише допоможуть це відчути. І, навпаки, якщо вагітність була свідомим кроком двох люблячих дорослих людей, то поява дитини на очах обох батьків посилить відчуття єдності.

4. Медичні показники стану жінки не дозволяють народжувати самостійно і необхідне хірургічне втручання. У цьому випадку, звісно, яким би сильним не було бажання чоловіка бути поруч, його не допустять у палату, адже умовою для партнерських пологів є неускладнена вагітність та можливість жінки народити природнім шляхом.

Хорошим копромісом для багатьох пар може бути варіант, коли чоловік присутній в палаті лише під час перейм, а на початку потуг виходить за двері й продовжує чекати в коридорі. Потім лікарі покличуть тата перерізати пуповину, якщо в нього є таке бажання.

Який би спосіб народження дитини Ви б не обрали, пам’ятайте: успішні партнерські пологи можливі за умови, якщо вони є природнім завершенням партнерської вагітності. Адже мати забезпечує комфорт і затишок в утробі для дитини, а чоловік створює «утробу» (тобто забезпечує безпеку та комфортні умови) під час пологів для всієї родини. 

Фотографії  з сайту  dreamstime.com

Рейтинг: 0 Голосов: 0 8975 просмотров
Комментарии (1)
Аліна # 4 августа 2013 в 10:37 0
На мою думку, партнерські пологи - це дуже хороший досвід для пари. Але на жаль не всі чоловіки це розуміють. Як там не було, все це природній процес, тому до цього потрібно ставитися як до чуда.
© All Rights Reserved. Дети скоро!
При цитировании материалов сайта прямая ссылка обязательна. Полное использование материалов запрещено.
Телеканал Надія Твоя Библия: Библия, ответы на вопросы, христианская библиотека.