Комбіноване заняття для дітей дошкільного віку "Загублена овечка"
Комбіноване заняття для дітей дошкільного віку
Тема "Загублена овечка"
Матеріали
Звуки природи "У селі"
Дидактичний: фланограф, овечка, дзвіночки, карточки Домана, зелена галявина, м'які іграшки для гри, пазли, карточки для "меморі", ліхтарик, готові приклади поробок (1. з ватних паличок, дисків та солоного тіста, 2. з квілінгу, 3. малюнки овечок)
Роздатковий: розмальовки, сипучі крупи, клей ПВА, солене тісто, основи з картону, ватні палички та диски, фігурки тварин, розмальовки частини тіла, папір А4, смайлики з дірочкою, стрічечки.
Хід заняття
1. Привітання з кожним учасником заняття
2. Пісенька з рухами "Тому, хто коло тебе"
Тому, хто коло тебе дай любов, дай любов,
Тому, хто біля тебе дай любов!
/Незалежно від раси чи кольору людей,
Ти люби усіх, усім роби добро./ двічі
Хто тебе не вітає — дай любов, дай любов,
Хто тебе не вітає — дай любов!
/Незалежно від раси чи кольору людей,
Ти люби усіх, усім роби добро./ двічі
3. Знайомство з овечкою Люсею.
Бе-е-е, бе-е-е-е! Привіт, мене звуть Люся! А ви знаєте, хто я? Бе-е-е-е?
Кажуть, я схожа на маленьку білу хмаринку. У мене дуже багато кучерявої шерсті, її ще називають вовною.
У мене є 4 ніжки, а на них — копитця. Я можу ходити так: цок-цок-цок.
Овечка, або баранчик — це свійська тварина, що живе в селі або на фермі.
4. Перегляд картинок Домана "свійські тварини".
5. Бесіда про тварин і людей
Скажіть, чи схожі ці тваринки на нас — на людей? Чимось схожі, а чимось відмінні (різні). Та найголовніше, що і тварин і людей створив Бог! І нам сказав любити тварин і піклуватись про них.
Ну-мо подумаємо, чим схожі люди і тварини? Що є між нами спільного? Правильно, у них теж є тіло, голова, очі, вуха, ноги, живіт і спинка...
А чим відмінні (що у нас різне, не схоже)? У них є хвіст, іноді — роги чи бивні, у них 4 ноги, але немає рук, у нас волосся лише на голові, а у них шерсть по всьому тілу.
А ви вже добре знаєте свої частини тіла? Не плутаєтесь?
6. Гра "Будь уважний"
Зараз перевіримо! Ну-мо покажіть свої вушка, підійміть ручки вгору, легенько потупайте ніжками, торкніться свого носика. Молодці! Ви чудово знаєте свої частини тіла.
Пропоную вам пограти в гру. Вона називається "Будь уважний". Я говорю вам завдання, яке треба виконати, наприклад "закрийте очі руками", і ви маєте зробити це якнайшвидше. Але при цьому я буду намагатися вас заплутати, показуючи зовсім інший рух. Будьте уважні — робіть те, що чуєте, а не те, що бачите!
Молодці! Заспіваємо пісеньку.
7. Пісня "Ось мої очі" (перевод песни с нотами "Вот я")
Спочатку подивіться і послухайте, а потім будемо співати і показувати разом.
1) Ось мої очі, щоб ними я бачив,
Ось мої вушка, щоб чути я міг,
Це — мої ручки і десять пальців
Й ніжки мої, щоб швиденько я біг.
2)Ось голова, щоби нею я думав,
Мріями я підіймусь в небеса.
Моє серденько буде у грудях
Завжди й усюди служить для Христа!
8. Історія з фланографом (ляльковий театр). Притча про загублену овечку.
Люся: Які ви молодці! Ви так чудово виконували всі рухи! Ви мабуть всі дуже слухняні, чи не так? А от я не завжди раніше бувала слухняною… І одного разу зі мною трапилося дещо неприємне...
Хочете я вам розкажу?
Я — овечка Люся і у мене є багато друзів. Ми, овечки, живемо великим стадом і у нас є добрий пастух. Він у нас один, але всіх нас він дуже любить! Пастух про нас завжди піклується, оберігає від злих вовків та ведмедів. Він турбується, щоб ми не були голодними. Щоб у нас завжди була їжа, він щодня виводить нас на зелене пасовище, де багато свіжої зеленої і соковитої трави. Також він знаходить для нас найчистіше джерело, щоб ми могли з нього попити свіжої води. А на ніч він закриває нас у надійному загоні, щоб ніхто із диких звірів не завдав нам шкоди.
Коли я була ще зовсім маленькою, я не розуміла для чого потрібно слухатися нашого пастуха. Я думала, що це не чесно, коли він забороняє нам гуляти далеко самим. Але як я помилялася!
Одного разу, коли наш добрий пастух почав скликати всіх овечок до загону, я вирішила туди не поспішати і сховалась за кущами, щоб мене ніхто не бачив. А коли всі пішли, я теж рушила у дорогу, але зовсім в іншу сторону.
Спочатку я була така щаслива, що втекла від всіх. Я подумала — от як добре! Тепер не треба нікого слухатися, ділитися смачною травичкою з іншими, ніхто не буде штовхатися вночі, коли я сплю. Навколо було так гарно, всюди росли квіти і трава була така соковита. Я гуляла і насолоджувалася. Але раптом, сонечко почало сідати за обрій і довкола ставало все темніше й темніше.
Спочатку мені не було страшно, але потім, коли стемніло зовсім, я навіть не бачила куди йти. Я злякалась. А потім стало холодно і навколо лунали страшні звуки. От-от і до мене наблизяться вовки чи ще якісь страшні звірі. Я тремтіла під кущем і плакала. І навіщо я втікала?! Ой, як страшно! Бр-р, як холодно! Я хочу пити, але боюсь поворухнутися. Мабуть, мене зараз з'їдять! Я боюся! Де ти, мій добрий Пастирю?! Бе-е-е...
Дорогі друзі, шкода вам нашої овечки? А як ви думаєте, хто їй може допомоти? Ми б з радістю, але ж ми не пастухи… Давайте покличемо пастуха.
ЗАЧЕКАЙТЕ, не гукайте! Дивіться — наш пастух дуже зайнятий! Подивіться, що він робить?
Тим часом, Пастух привів своїх овець до загону і почав рахувати їх. Всього у нього було 100 овець. Немало! Коли овечки заходили до загону, пастух гладив кожну з них і слідкував, чи всі вони здорові. І тут, він помітив, що одної овечки немає. Пастух переглянув ще раз уважно. Дійсно! Нема, от біда!
Тоді пастух надійно зачинив усіх овечок у загоні (щоб ніякий лютий звір не завдав їм шкоди). А сам пішов на пошуки загубленої овечки. Було вже темно, тому він взяв ліхтарика. Тоді, коли трапилася ця історія, ліхтарики запалювали від справжнього вогню! Він міг згаснути від будь-якого невдалого руху! Тому пастух йшов дуже обережно.
І от він ішов, ішов темним лісом, через високі гори туди, де могла заблукати овечка. І всюди він гукав її: ау-ау- ау!
Пастуху ставало все важче і важче іти. Він ішов дуже довго і вже сильно втомився. Довкола було дуже темно і часто пастух падав, збиваючи ноги. Однак він продовжував шукати. Він все гукав свою загублену овечку: Ау-ау-ау! Де ти, маленька овечко?
Давайте, допоможемо пастухові — спочатку гукає він, а ви продовжуєте: Ау! І-і-і-і-? (3-4 рази) Овечко (і-і--і), Де ти?
О!, а що це за звук? хто тут тихенько плаче і каже: бе-е-е, бе-е-е? Це ти, моя маленька овечко? Ну нарешті! Як же я довго тебе шукав! Ой, ти заплуталася у кущах, бідолашна, ти змерзла і втомилась?
Давай я тебе візьму до себе на плечі!
І добрий пастух, незважаючи на свою втому і зранені ноги, поніс свою овечку додому. Він був дуже щасливий, що нарешті її знайшов. Хоча у нього залишилося цілих 99 овечок, він цілу ніч шукав одну маленьку і неслухняну овечку. Він дуже любив її, він дуже любив кожну із 100 своїх овець!
Так і Бог, наш небесний Отець любить кожного з нас, навіть якщо ми на це не заслуговуємо. Якщо нам тяжко і ми просимо у Нього про допомогу, Він завжди готовий нам відповісти!
Люся: Ну що друзі? Ось така історія трапилась зі мною. З того часу я завжди слухаюсь свого пастуха, навіть якщо мені це не дуже подобається. І ви теж, завжди будьте слухняні, тоді не потрапите у біду як це сталось зі мною. І ще пам'ятайте: на небі є Той, Хто усіх нас дуже любить!
9. Гра "Овечка заблукала"
А зараз я пропоную вам пограти зі мною у гру. Кожна група має свого пастуха, всі інші дітки — овечки. Потім ви поміняєтесь ролями.
Ділимось на групи по 6-7 дітей (5-6 груп). Можна повторити гру двічі.
Одна дитина з групи — пастух, отримує дзвіночок (дзвіночки можна замінити на певні звуки голосу). Решта дітей — овечки. Кожна група уважно слухає як дзвенить дзвіночок (голос) їхнього пастуха і старається запам'ятати. "Овечки губляться" — діти закривають очі, тим часом їхній пастух іде на інше місце. Овечкам на слух треба знайти свого пастуха (бажано із закритими очима). Після цього дзвіночок переходить до іншої дитини з групи.
10. Гра "Станції"
Кожна група дітей обирає свою станцію
1) Перша станція. "Годуємо овечку": насипаємо крупи. Ватні палички та інші предмети знаходимо серед дрібної крупи.
2) Ліпити голову овечки з соленого тіста та прикрашати ватними паличками (із 1 станції)
3) Клеїти тіло овечки (хмаринки) на картон із ватних дисків
4) "Загадковий мішечок". Діти по черзі дістають однією рукою з мішка фігурку тварини. Завдання: із закритими очима впізнати тваринку.
5) Пазли "свійські тварини".
6) Гра "меморі".
7) Музична станція — розставити дзвіночки в звуковому порядку.
8) Гра "Впізнай овечку". Діти стають в коло. Їм дають потримати в руках іграшкову овечку. Потім діти закривають очі, руки ховають за спину. Ведучий передає по колу різні іграшки. Серед них потрібно вгадати пухнасту овечку.
9) Малюємо овечку
або робимо поробку з овечки:
Для виготовлення потрібно зжата бумага, кульки з білої серветки і вітні шарики. Для діток старшого віку буде цікаво виготовити овечку в техніці квілінг.
10) Знайди частини тіла.
11) Поробка овечка-коробка
11. Пісенька англійською мовою
Baa Baa Black Sheep (text, lyrics):
Baa, baa, black sheep
Baa, baa, black sheep,
Have you any wool?
Yes sir, yes sir,
Three bags full.
One for the master,
One for the dame,
And one for the little boy
Who lives down the lane.
Baa, baa, black sheep,
Have you any wool?
Yes sir, yes sir,
Three bags full.
12. Завершення заняття, підведення висновку, прощання.
Понравилась статья? Поделитесь:
Похожие статьи:
«Перший день творіння – створення світла» Урок №1 для молодших школярів
Нет комментариев. Ваш будет первым!