Наверх

Як розважити дитину в черзі

19 июля 2013 - Лера Ахметова

УКР | РУС

Як розважити дитину в черзіВеличезні черги в наші дні — не така вже й велика рідкість. Найчастіше очікувати доводиться в державних установах, де не передбачений попередній запис на конкретний час. Десятки хвилин в приміщенні серед натовпу важко витримати й дорослій людині, не кажучи вже про дитину. Однак багато хто з батьків починає нервувати, коли малеча не може стояти спокійно. Тут необхідно пояснити, що для здорової енергійної дитини сидіння в одній позі є просто неприроднім! І, замість того, щоб спрямовувати свої сили на приборкування дитячої енергії, варто використати трішки фантазії для спрямування її  в потрібному напрямку.

Отже, декілька корисних прийомів та порад для батьків.

Для дитини від 0 до 1 року найкращим заспокійливим засобом, звісно, будуть матусині груди. Найзручнішим варіантом у черзі є слінг — дитина поруч, можна нагодувати в будь-який момент, плюс, не потрібно шукати, де поставити коляску. Відчуваючи Ваше тепло, малюк, швидше за все, мирно спатиме. У випадку, якщо малюк поводить себе активно, можна дати йому порухатись: зробіть пару вправ динамічної гімнастики, потопайте ніжками, дозвольте поповзати, якщо для цього є місце. 

Також чудовим варіантом для діток від 3-х місяців і до 6 років є пальчикові ігри різної складності. Для немовлят підійде найпростіший варіант: мама крутить кулачок дитини, розкриваючи по черзі пальчики і промовляючи:
«Крутимо кулачок, крутимо круглячок.
Що там в кулачку? Що там в круглячку?
Там мізинчик, безіменний, є середній,
Вказівний та великий пальчики».

Пальчикові ігри дуже важливі для раннього розвитку дитини. Граючи з пальчиками малюка Ви не лише розвиваєте дрібну моторику, але й позитивно впливаєте на пам’ять та мовлення.

Використовуйте також й інші, розвиваючі ігри для малюків від 6 місяців до року, які ви знаєте.  

Від 1 року до 3-х починається активна дослідницька діяльність дитини, і найкращим варіантом для батьків буде не заважати. Якщо Ви прагнете виховати самостійну особистість зі жвавим інтелектом, то не потрібно кожну хвилину кричати: «Не лізь туди», «Йди до мене», «Стій поруч» і так далі. Дозвольте дитині вивчати навколишній світ і почувати себе вільно, а не в тисках зауважень та упереджень. Також можна зробити зарядку, пограти в пальчикові ігри (підібрані за віком) та позгадувати віршики.

З дітками від трьох років батькам буває найважче, хоча варіантів дій з такими малюками існує значно більше. Батькам важливо навчитись слухати свою дитину та трішки фантазувати. Ось декілька варіантів цікавих ігор для вікової категорії 3+:

«Веселка». Ця гра розрахована на дітлахів, які знають назви кольорів та вміють їх розрізняти. Запропонуйте малюку роздивитись, хто в який колір одягнений. Скільки людей одягнено в зелений? А скільки в червоний? Наприкінці гри з’ясуйте, який колір найпопулярніший.

«Дзеркало». Ця гра спрямована на координацію рухів. Запропонуйте дитині повторювати Ваші дії, ніби вона є дзеркалом. Робіть будь-які рухи, а потім обов’язково поміняйтесь ролями.

«Агент 007». Гра особливо сподобається хлопцям. Справжній шпигун має бездоганну пам'ять та вміє швидко концентрувати увагу. Щоб перевірити шпигунські навики Вашого малюка, необхідно запропонувати йому подивитись в будь-який бік та запам’ятати впродовж декількох секунд якомога більше деталей: скільки людей стоїть, хто в що вдягнений, скільки чоловіків, а скільки жінок? Ця гра допоможе не лише цікаво, але й корисно провести час, розвиваючи пам'ять та увагу.
пальчикові ігри

«Казка на двох». Чудово підійде для проведення часу, якщо Ваша дитину полюбляє фантазувати. Почніть складати казку разом, по черзі придумуючи речення… Якщо ж малюку важко поки складати пов’язані речення, допоможіть йому запитаннями, наприклад: «А де живе герой казки?» і так далі. Історія може вийти абсолютно непередбачуваною та допоможе Вам глибше пізнати світ дитини.

«Гра-уявлялка». Ще одним чудовим способом розвитку правої півкулі мозку є уявлення людей, які стоять в черзі, якимись тваринами або рослинами. Нехай малюк розповість, на кого схожа та чи інша людина. Чому він її бачить саме такою? Гра чудово розвиває уявлення та фантазію малюка.

«Міста». Ця гра відома всім з дитинства. По черзі називаєте міста на ту літеру, на яку закінчується попередня. Гра чудово підходить для молодшого шкільного віку. Для молодших дітей підійде простіший варіант, наприклад, назви фруктів та овочів.

Також можна з дитиною римувати, співати, розповідати веселі історії, проводячи час в черзі весело та з користю. Грайте та комунікуйте з малечею, використовуючи свою фантазію та любов!                                    

 

Рейтинг: 0 Голосов: 0 4151 просмотр
Комментарии (2)
Андрей # 22 июля 2013 в 11:12 0
Как плохо что ваш сайт в браузере не переводится читаю и сам перевожу хорошо что я немного понимаю :) Заходите и вы ко мне :)
Администратор # 5 августа 2013 в 14:42 +1
сделали перевод этой статьи на русский язык :)
© All Rights Reserved. Дети скоро!
При цитировании материалов сайта прямая ссылка обязательна. Полное использование материалов запрещено.
Телеканал Надія Твоя Библия: Библия, ответы на вопросы, христианская библиотека.