Математичні розробки та прописи для дітей українською мовою. Частина 2.
А ось і продовження статті «Частина 1. Математичні розробки та прописи для дітей українською мовою»
У ній ми пропонуємо Вам завантажити (скачати) Математичні розробки, прописи та завдання для вивчення цифри 5, а також пов’язані з темою про організм людини та гігієну.
1. Математичні прописи з цифрою 5
Це завдання для старшої, або навіть для підготовчої групи.
На даному малюнку дітям потрібно навести по крапках велику цифру 5 (спочатку, добре зробити це не письмовим знаряддям, а вказівним пальчиком. Наводячи ручкою чи олівцем, потрібно не торкатися контурів цифри, а лише наводити по крапках. Після невеликої розминки, наводимо менші цифри. Завдання внизу сторінки полягає в тому, щоб впізнати зображені предмети, назвати їх і полічити. Потім треба назвати групу предметів, в якій їх найменше, а також, сказати, яких предметів найбільше і яких порівну. Після цього, обводимо довкола ту групу предметів, яких у групі є 5.
Малюночки можна асоціативно співвіднести до тіла людини і здорового способу життя:
Медаль нагадує нам, що треба займатися спортом, ротик – що треба їсти корисну їжу, листочки – що треба гуляти на свіжому повітрі, час – про те, що треба в усьому мати міру, сміттєві баки – про те, що треба зберігати чистоту, а ліжка – про те,, що треба достатньо відпочивати.
2. Рахуємо пальці
Кількісна і порядкова лічба, а також лічба у зворотньому порядку.
Схоже завдання на попереднє, але для більш молодших діток.
Також, проводимо пальчиком по центру цифри 5, потім об’єднуємо крапочки по контуру олівцем. Наводимо таку ж цифру 5 у повітрі. Рахуємо пальчики на малюнку і в себе на руці: один, два, три, чотири, п’ять. Прикладаємо свою руку до малюнку і порівнюємо їх – яка більша за розміром, а яка менша. А кількість пальців однакова.
Розмальовуємо цифри від одного до п’яти.
Також, можемо запропонувати гру на уважність: педагог рахує пальчики від одного до п’яти, пропускаючи деякі цифри, щоби діти назвали її самостійно. Якщо діти зворотній порядок, або порядковий – теж можна використовувати в цій грі.
Якщо хочете трохи ускладнити завдання (не для всіх), просимо показати пальчик з цифрою 3 і т.д
3. Завдання для старшої та підготовчої групи
Тобто, для дітей, які вміють рахувати та додавати в межах 10.
На розвиток логічного мислення та уяви.
Порахувати скільки діток на малюнку, скільки дівчаток, а скільки хлопчиків, кого більше?
А також, вияснити, скільки на малюнку рук, ніг, голів, носиків, сердечок, очей тощо.
Малюнок використаний для прикладу. Посилання на джерело та авторство відображене на самому малюнку.
4. Полічи різні види клітин
На наступному завданні зображені різні типи клітин, з яких складається тіло людини. Це далеко не всі види, але основні з них.
Діти розглядають їх, а педагог називає і коротко розповідає про кожен тип. Разом з вихователем діти порівнюють різні клітини між собою, рахують скільки клітин кожного виду. Після цього з’єднують кожен вид з потрібною цифрою згідно із наліченою кількістю.
Наводять контури в центрі кожної цифри по крапках не торкаючи зовнішніх контурів.
5. Познайомся, це — клітина
А точніше, це – одна з основних клітин людського організму і деякі з її органел.
Називаємо і показуємо дітям деякі з них. Просимо дітей знайти схожі органели, назвати їх за кольором та формою і якщо можливо, порахувати їх. Головне – запам’ятати, що в кожної клітини лише одне ядро і одна мембрана (оболонка), інших органел може бути багато.
6. Полічи органели
Тут вже більш конкретне завдання: полічити органели (всіх їх різна кількість) і відмітити потрібну кількість крапками у клітинках (домалювати крапки). Скажіть, яких органел в цій клітині найбільше, а яких найменше? Якщо діти вміють самостійно писати цифри, можуть пронумерувати клітинки. Також можна назвати, які з органел великі за розміром, а які маленькі.
Сподіваємось, Вам сподобалися наші методичні розробки.
Тому, для вивчення наступного числа 6, Ви зможете використати план-коспект заняття "Допоможи Їжачку (Кількісна та порядкова лічба. Додавання. Математичні знаки)"
Понравилась статья? Поделитесь:
Похожие статьи:
Изучение букв в игровой форме для детей дошкольного возраста
План-конспект Монтессорі-заняття "На галявині"
Заняття: Допоможи Їжачку (Кількісна та порядкова лічба. Додавання. Математичні знаки)
План-конспект монтессорі-заняття "В Африці"
Математичні розробки та прописи для дітей українською мовою. Частина 1
Нет комментариев. Ваш будет первым!