План-конспект Монтессорі-заняття "На галявині"
Мета заняття:
- ознайомити дітей з комахами і тваринами, що живуть на галявині, а також із рослинами, які там зростають ;
- розвивати сенсорні відчуття дитини;
- виховувати любов до природи, самостійність, охайність
Матеріали:
- Квіти у вазонах,
- Костюми бджілок
- Фігурки комашок
- Лієчки, пляшечки для води і для сипучих,
- Карточки Домана (комахи, квіти),
- Іграшки-шнурівки, пірамідки, конструктори (для зон сенсорного та практичного розвитку),
- Музичні іграшки (сенсорний розвиток),
- Масажна доріжка,
- Музика – звуки природи – на галявині.
- Солене тісто
Хід заняття:
1. Організаційний момент
1.1. Привітання з частинами тіла та одне з одним (пісенька «Добридень»)
1.2. Збираємось у подорож.
Сьогодні ми станемо такими маленькими-маленькими, як комашки і полетимо на галявинку. Одягаємо костюми бджілок, летимо на галявину: «Бжжжжж…»
2. Основна частина.
2.1. Звуки природи.
Ми потрапили на галявину. Тут довкола гарні квіточки, зелена травичка, літають метелики і бджілки, стрибають коники-стрибунці, повзають гусенички. Показуємо рухами.
2.2. Показ карточок Домана (комахи або квіти)
Давайте познайомимося із жителями галявини
2.3. На підлозі розміщені вазони з квітами, або намальовані квіти. Під ними заховані зображення комах.
Діти розшукують під квітами комашок. По ходу знахідки, розповідаємо віршики про комах
У червоного малятки
На спині краплинки-цятки:
Чорні вуса, голова,
Любить лагідні слова. (Божа корівка)
В нього восьмеро очей,
Ніжки від самих плечей.
З павутинки робить сітку:
Восени, зимою, влітку… (Павук)
Ця маленька трудівниця
Мед збирає як годиться:
Все у вулик, все у соти,
Не цурається роботи! (Бджілка)
У живого гвинтокрила
На спині прозорі крила.
Кольорові шати,
Любить мандрувати. (Бабка)
По травичці, по землі
Коні бігають малі.
Іподромом для них луг,
Не поставиш їх у плуг! (Коник-стрибунець)
Тільки лялечка проснеться -
Враз у шати одягнеться.
Погляду не відірвати -
Здатна всіх зачарувати! (Метелик)
2.4. Зараз уявимо, що ми комашки – опиляємо квіточки, а можливо, збираємо солодкий нектар. Політаємо від квітки до квітки.
2.5. Поспівки Железнових:
Села мошка на ладошку,
Посидиещенемножко,
Посиди, не улетай,
Улетела, ай!
Сіла мушка на долоню,
Доторкнулася до скроні,
Потім — ручки, потім — ніжки...
Не лети, залишся трішки!
От цветка к цветочку бабочки летят,
Где сок самый сладкий знать они хотят.
Хорошо с сачком ходить, бабочек ловить,
Не спешите улетать, дайте вас поймать.
2.6. А ще на галявині живуть зелені жабки.
Вірш "БОЛОТЯНА ПІСНЯ"
Ви про жабу чули диво?
Записалась в школу співу!
Тільки вчитись не хотіла,
Всі уроки пропустила.
В болотах тепер співа:
— Скре-ке-ке! Кум-кум! Ква-ква!
2.7. Тож, давайте, і ми про жабок заспіваємо:
Пісенька Железнових
1. Прыг-прыг, два лягушонка скакали под дождем,
Прыг-прыг, два лягушонка решили спеть вдвоем,
Они кивнули раз и два, сказали громко: «Ква»,
Они кивнули раз и два, сказали громко: «Ква».
2. Прыг-прыг, два лягушонка устали так скакать,
Прыг-прыг, два лягушонка лягушку стали звать:
Они кивнули раз и два, сказали громко: «Ква»,
Они кивнули раз и два, сказали громко: «Ква».
Переклад українською:
1. Стриб-стриб, веселі жабки стрибали під дощем,
Стриб-стриб, веселі жабки сховались під кущем...
Вони стрибають раз і два, і голосно: "ква-ква"
Вони стрибають раз і два, і голосно: "ква-ква".
2. Стриб-стриб, веселі жабки втомилися стрибати,
Стриб-стриб, веселі жабки почали танцювати:
Вони стрибнули раз і два, і голосно: "ква-ква"
Вони стрибнули раз і два, і голосно: "ква-ква".
3. Самостійні ігри по зонам
У творчій зоні – можна ліпити із соленого тіста, наприклад, квіти або метеликів; малювати; робити відтиски листочків, або аплікацію – метелик із листочків.
У мокрій – полити квіти, налити води «для жабки у болотце».
У сипучій пересипати «пісок» і шукати у ньому комашок.
4. Заключна частина
4.1. Релаксаційний масаж
Ми мандрували і трудились –
Ручки, ніжки потомились,
І тепер матусі наші
Зроблять кожному масажик.
1. Раз — метелик, два — жучок,
три — невтомний павучок,
а чотири — бабка спритна,
п’ять — то сонечко привітне,
шість — потішний світлячок,
сім — то джмелик-дивачок.
Вісім — бджілка-трудівниця,
дев’ять — мушка-танцівниця,
десять — коник-стрибунець.
Тут лічилочці кінець! (Леся Вознюк)
2. Гусеничка-гусеничка – бабочкина дочка,
Ползает по травке, кушает листочки,
Накушалась – уснула,
Проснулась – бабочкой обернулась.
Стискаємо кулачок, висуваємо вказівний і мізинець і ворушимо ними:
3. Я – малий веселий хрущ,
Мене знає кожен кущ.
Маю я красиві вуса
І нічого не боюся!
4. По земле ползет маленький жучок,
Листик найдет – и его щипнет,
Чтобеще листок найти ,
Нужно выше нам пройти.
— По траве...
— По кустикам….
— По веточкам….
— По верхушкам дерева ползет…
— Он не будет нас кусать,
Здесь жучок наш будет спать!
5. Метелик над садком літає,
На пелюсточки сідає,
В нього крильця кольорові,
Наче райдуга, чудові!
4.2. Повертаємося з галявини додому, але перед цим назбираємо букети квітів в подарунок для мами (бабусі).
Діти збирають із підлоги квіти.
На галявці вертоліт
Вирушає у політ,
Підіймаюсь із квітками
В подаруночок для мами.
4.3. Віршик, пісенька на прощання "До побачення!"
Понравилась статья? Поделитесь: