Математичні розробки та прописи для дітей українською мовою. Частина 1
Пропонуємо вам завантажити (скачати) цікаві математичні прописи і завдання на тему вивчення цифри 5, "організм людини та гігієна", а також з метою закріплення чисел від 1 до 5.
Більшість дітей дуже люблять математику та люблять використовувати різні математичні поняття навіть у побуті. Це буває дуже корисними навиками, особливо, коли треба полічити свої іграшки, або ж гостей, які прийдуть на день народження, або ж для того, щоб розділити між друзями цукерки. Діти люблять лічити сходинки, кубики у побудованій вежі, люблять рахувати гроші (справжні й іграшкові), рахують решту під час гри у магазин тощо.
Саме тому, математика і в садку, і вдома має бути цікавою, динамічною, і бажано, інтегрованою з іншими предметами (музика, англійська, трудове навчання і т.д.)
Сьогодні ми пропонуємо Вам завантажити (скачати) математичні прописи, які знадобляться на математичних заняттях при вивченні або закріпленні цифри та числа 5, а також на заняттях про гігієну та про будову людського тіла.
А для вивчення числа 6, Ви зможете використати план-коспект заняття "Допоможи Їжачку (Кількісна та порядкова лічба. Додавання. Математичні знаки"
Тож, розпочнемо!
1. Флешкарти з кількістю та зображеннями мікробів (на тему гігієни).
Завдання на порівняння: Роздруковуємо два комплекти карток, вирізаємо, при можливості ламінуємо.
Спочатку демонструємо їх в порядку зростання як картки Домана. Просимо дітей бути уважними щоб запам’ятати, а потім показуємо протягом 3 секунд по одній картці, називаючи: один мікроб, два мікроби, …, багато мікробів, нуль мікробів.
Останню картку можете пояснити: Запитайте скільки є мікробів на малюнку? Жодного, або ніскільки, бо мило всіх знищило і навіть під збільшуваним склом не видно. Коли предметів немає, ми позначаємо таку кількість числом “нуль”.
Число шість знадобиться вам трохи пізніше, поки що можете відкласти цю картку.
Після цього показуємо дітям по дві картки в довільному порядку і просимо їх показати де зображено більше мікробів. Наприклад 2 і 0, 5 і 1, 3 і 2, 5 і 4,1 і 1, 2і 4, 0 і 0, 5 і багато і т.д.
Для закріплення можемо зробити фізхвилинку: тягнутися до картки з відповіддю лівою або правою рукою, в залежності від того, з якого боку картка.
А також — вправа на уважність: показуємо картку, а дітям треба плеснути, стрибнути чи присісти стільки раз, яку кількість на картці показано.
2. Гра на розвиток пам'яті
Ті ж самі флешкарти можна використовувати для гри в меморі: звичайне меморі (два однакові комплекти карт) і ускладнене (одна картка з кількістю мікробів, а інша – просто з цифрою. Цифри можете самостійно написати на аркушах паперу того ж розміру, що й картки).
3. Переможи бактерії. Математичний урок гігієни
Наступне завдання. Дітям пропонується полічити кількість зображених бактерій на кожній парі долонь і з’єднати їх з милом, на якому зображено відповідну цифру.
Кажемо, що мило номер 1 найслабше – воно може знищити лише одну бактерію, відповідно мило під номером два трішки сильніше, і так далі, а мило під номером 5 є рекордсменом по видаленню бактерій – воно може змити цілих 5 видів бактерій.
4. Задача на розвиток логічного мислення.
Ця математична задача досить складна, тому не для всіх дітей, або більшості діток треба буде допомогти. Коротко демонструємо дітям принцип порядкової лічби ( не один два три, а перший другий, третій). Задаємо питання “котрий?”, не скільки і не який.
Тільки після цього читаємо дітям умову задачі і просимо провести кожен засіб до свого мікроба. Правильних відповідей може бути декілька, бо умову максимально спрощено.
5. Гра "Стоматологи роблять зубки". Завантажити шаблони
Роздаємо кожній дитині листок із заготовками і білий пластилін (або обрізані кінчики ватних паличок та клей).
Пояснюємо, що це – ротики малюків, у яких мають прорізатися перші зубки.
Ми – стоматологи, і маємо допомогти зубкам з’явитися пошвидше, щоб малюки могли їсти смачну і корисну їжу. Для цього у нас є підказка – над кожним ротиком написана цифра (це кількість зубчиків, які мають прорізатись).
Тож, за роботу! Наклеюємо в кожний ротик саме ту кількість зубів, яку потрібно! Зубки можна клеїти в довільній формі і розміщенні (зверху, знизу і тд), але (для старших діток) так, щоб не повторюватись.
Сподобалися наші ідеї? Зачекайте, бо це ще не всі!
Продовження у статті «Математичні розробки та прописи для дітей українською мовою. Частина 2».
Понравилась статья? Поделитесь:
Похожие статьи:
Изучение букв в игровой форме для детей дошкольного возраста
План-конспект Монтессорі-заняття "На галявині"
План-конспект монтессорі-заняття "В Африці"
Заняття: Допоможи Їжачку (Кількісна та порядкова лічба. Додавання. Математичні знаки)
Математичні розробки та прописи для дітей українською мовою. Частина 2.
Нет комментариев. Ваш будет первым!